Dzisiaj jest: 24.5.2024, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Jak ubierać się jesienią / wiosną - Poradnik biegacza

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1781 Autor:
Redakcja poleca!

Jesienią i wiosną zawsze masz dylemat jak się ubrać. Odpowiedź na pytanie jest małym kompleksem, ponieważ ile biegaczy mają do czynienia ze zmiennymi i często nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi.

Jak ubierać się jesienią / wiosną - Poradnik biegacza
Jedną rzeczą, która łączy je wszystkie, jest wiodąca zasada ubierania się "na żarówkę". Daje to ciepło w chłodne dni, przy zachowaniu odpowiedniego obiegu powietrza i wilgoci wokół korpusu. Idealnie, każda warstwa powinna być lekka i cienka, dzięki czemu można ją łatwo wyciągnąć i bez przeszkód kontynuować ćwiczenia i niepotrzebne ubrania, aby zawiesić się wokół talii.

Pamiętajmy: "Uważajmy, aby nie być zimno, ale jednocześnie musimy uważać, aby nie przegrzać organizmu.

Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednio dobranej odzieży. Niestety, nie jest odpowiedni dla tej popularnej bawełny raz, która nie może spuszczać wilgoci, po prostu zbiera ją do organizmu i może być bardzo niekorzystna przy niskich temperaturach. Nowoczesne ubrania sportowe są znacznie bardziej komfortowe i wydajne w pracy. W tym celu wykorzystuje się wiele różnych typów włókien syntetycznych, które dzięki specjalnej tkaninie mogą regulować temperaturę naszego ciała, a także odprowadza wilgoć. Są idealne do t-shirtów, swetrów, spodni i kurtek. Dodatkową zaletą tego typu poprzeczki jest niska jego masa i szybkie suszenie.

Zanim zaczniemy jeździć w niesprzyjających warunkach pogodowych, powinniśmy zdobyć kilka niezbędnych rzeczy.

Spodnie - bardzo ważny element w mechanice napędowej. W tym przypadku mamy dużo miejsca do gry, ponieważ istnieje wiele dostępnych modeli, które różnią się długością, długością cięcia i nogi. W chłodniejsze dni możemy mieć 3/4 spodnie, w których cielę jest odsłonięty lub jeśli nogi dojdą do kostek. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli temperatura jest znacznie niższa od zera, zalecam nosić długotrwałą termoaktywną bieliznę i założyć drugą warstwę spodenek nie oddychających. Oczywiście spodnie mogą być dobrym rozwiązaniem, które również odgrywa rolę ochrony termicznej i wiatrowej. W tym momencie warto zauważyć, że bardzo dobrze noszone "legginsy" pasują idealnie do spodni. Dzięki ich cięciu izolują ich bardzo dobre ciało, utrzymując właściwy termoregulację.
Bluza - bardzo ważna część. Często, podobnie jak ostatnia wojna, należy ją odpowiednio wybrać. Powinno to być przede wszystkim wygodne i nie ograniczać nasze ruchy. Wybieramy bluzy z termoregulacyjną, więc nasze ciało będzie pracować w optymalnych temperaturach. Skoczki mają często wstawki z wiatrem lub siatką, które odprowadzają nadmiar ciepła. To wszystko sprawia, że biegacz czuje się komfortowo podczas treningu.

Koszulka - w zależności od temperatury bielizny termoaktywnej lub bezpośrednio na ciele. Musi mieć właściwości termoregulujące, które sprawiają, że czujemy się bezpieczniej podczas treningu wiosną. W zależności od temperatury, możesz wybrać pomiędzy krótkimi czy długimi rękawami.

Bielizna termoaktywna - warstwa odzieży, która znajduje się bezpośrednio w naszym ciele. Musi być odpowiednio dobrana, a przede wszystkim wygodna. Musimy w tym czuć się komfortowo. Dzięki swoim właściwościom będzie doskonale utrzymywać temperaturę naszego ciała, a nadmiar wilgoci będzie transportowany na zewnątrz. Często włókna zawierają jony srebra, które eliminują nieprzyjemne zapachy.

Skarpety - Inna ważna część ubioru biegacza. W chłodne dni Twoim zadaniem jest utrzymanie właściwego ciepła na nogach. Jednocześnie nie mogą być zbyt grube, ponieważ doprowadzą do przegrzania i nadmiernego pocenia i wiemy, co może oznaczać mokre nogi w niższych temperaturach. Pomyśl o dłuższych modelach, które będą chronić nie tylko stopy, ale także dolne nogi. Używając odpowiednich skarpet, będziemy chronić ścięgna Achillesa, który jest anatomicznie charakteryzowany przez niższe ciśnienie krwi i nie może być lepszy w niższych temperaturach.

Czapka - chroni głowę przed utratą ciepła. Ważne jest, aby nie była zbyt gruba, ponieważ może powodować przegrzanie i nadmierne pocenie się, co może powodować przeziębienie. W chłodny i wietrzny dzień prawdopodobnie znajdziesz kaptur z membraną przeciw wiatru.


Kominiarka - alternatywa dla okapu. Jego uniwersalność to wszechstronność. Może działać jako klasyczny kaptur, chroniąc słuch i gardło.

Buff - wszechstronny "komin", który w ostatnich latach zdobył serca, nie tylko biegaczy. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Może być używany jako klasyczny kaptur lub opaska, w pełni zakrywa uszy lub jako szalik chroni szyję.

Rękawice - Pamiętaj, aby chronić dłonie przed zimnem, ponieważ łatwo je zamrozić. Najlepiej jest nosić rękawiczki z tkaniny przeciwwietrznej w chłodniejsze i wietrzne dni.

Buty - myśląc o bieganiu jesienią / wiosną, warto pomyśleć o butach, które będą mniej przestronne niż te, które nosimy latem. Modele ze specjalnymi membranami, które zatrzymają wodę by nie wchodziła do środka obuwia. Nic nie jest irytujące jak mokre nogi podczas biegu. Szczególnie w chłodne dni.

Kurtka - nie zawsze jest używana podczas biegu, ale warto mieć ją w szafie. Niezbędne w czasie deszczowych dni, w tym czasie jest wodoodporne. Jeśli biegami w wietrzne dni, powinniśmy spróbować mieć kurtkę, która jest przeciw wiatrom. Nowoczesne kurtki są bardzo cienkie, więc gdy pogoda się poprawia, można ją wiązać wokół tali.
Warszawa Praca | Oferty pracy Warszawa | Warszawa ogłoszenia praca | Praca w Warszawie ogłoszenia | Warszawa ogłoszenia |
Koszalin Praca | | Oferty pracy Koszalin | Koszalin ogłoszenia praca | Praca w Koszalinie ogłoszenia |
Gdańsk Praca | Oferty pracy Gdańsk | Gdańsk ogłoszenia praca | Praca w Gdańsku ogłoszenia |