Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Suchość gardła w sezonie grzewczym

Dodano: 3 lata temu Czytane: 593 Autor:
Redakcja poleca!

W październiku grzejniki zaczynają nagrzewać się, wysychając powietrze, a tym samym gardło. Może to powodować zawroty głowy, chrypkę, kaszel lub ból.

Suchość gardła w sezonie grzewczym
Ogrzewanie usuwa wilgotność z powietrza i wysusza gardło.
Niestety, gdy podgrzewamy poziom wilgotności w pomieszczeniach, w których mieszkamy, zarówno w domu, w pracy, jak i w szkole drastycznie spada. Powietrze staje się suche i podrażnia błonę śluzową, która nie tylko osłania szyję i nos, ale także przykrywa oko.

Suche usta mogą prowadzić do:
- pieczenia, pękania, bólu gardła i kaszlu. Problemy z połykaniem, a nawet ból.


Alergie.
Wydaje się, że najgorszym sezonem dla alergików jest wiosna. Ogrzewanie grzejników opiera się na mieszaniu gorących i zimnych mas powietrza. Prowadzi to również do krążenia kurzu, pyłków i zakłopotania, które znajdują się w podgrzanym powietrzu. Ludzie, którzy są uczuleni na te alergeny, cierpią z powodu zimna, kichanie lub rozdarcia.

Jak utrzymuje się wilgoć?
Kilka wskazówek, które pomogą zwiększyć wilgotność w naszych domach:
  1. Pijemy intensywnie.
  2. Najlepiej jest otworzyć okna we wszystkich pokojach jednocześnie, przez 5 do 8 minut.
  3. Regularnie myjemy dywany, myjemy podłogi, a także nakrapiamy na meble.
  4. Zainstaluj nawilżacz. Może być mała płytka wody, zawieszona na podgrzewaczu, ale również ta, która izoluje parę wodną pod ciśnieniem lub ultradźwięki - rozpyla wodę w postaci mgły.
  5. Otaczamy się naturalnymi nawilżaczami, są rośliny doniczkowe, które odparowują znaczną ilość wody.


Zwilż swoje usta podczas sezonu grzewczego, możesz użyć sprayu Salorhin, który zawiera:

1. Olej z drzewa herbacianego.
Działa nie tylko jako środek przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczy, ale także działa antybakteryjnie, niszcząc wiele bakterii Gram-dodatnich i ujemnych, w tym tych, które są odpowiedzialne za choroby układu oddechowego. W latach dwudziestych dwudziestego wieku był nawet używany w stomatologii i zabiegu chirurgicznym do leczenia rany i zapobiegania zakażeniom. Zapachy z olejów z drzewa herbacianego są zalecane w przypadku chorób karku, kaszlu lub zapalenia zatok.

2. Pantenol.
Łatwo penetruje skórę, a następnie zmniejsza straty wody, co sprawia, że jest miękka i elastyczna. Pantenol stymuluje podział komórek, więc działa na gojenie i regenerację śluzu. To pomaga złagodzić podrażnienie jamy ustnej spowodowane zbyt suchym powietrzem. Ponadto jest stosowany do gojenia ran i niewielkich uszkodzeń skóry.

3. Allantoina.
Dzięki zdolności alantoiny do zbierania wody, wewnątrz matrycy wewnątrzkomórkowej i wokół cząsteczek keratyny, działa jako środek nawilżający. Zapewnia prawidłową wilgotność błon śluzowych również w stanie zapalnym. Może tworzyć kompleksy, które neutralizują związki drażniące lub uczulające, zmniejszając tym samym oparzenia i ból.

4. Gliceryna.
Jest to substancja o wysokiej higroskopijności, tj. Zdolność do absorbowania wilgoci, stosowana w medycynie i kosmetyce. Poprawia elastyczność i jędrność skóry i wygładza ją. Ze względu na właściwości, preparaty glicerynowe są zalecane do stosowania szczególnie jesienią i zimą.


Preparat Salorhin przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji i higieny jamy ustnej, dorosłych i dzieci od 4 lat, szczególnie w przypadku zwiększonej tendencji do podrażnienia błon śluzowych. Dzięki połączonym efektom powyższych składników można poprawić działanie błon śluzowych w gardle. Nie tylko zwalnia suchość, ale także ją oczyszcza.
Warszawa Praca | Oferty pracy Warszawa | Warszawa ogłoszenia praca | Praca w Warszawie ogłoszenia | Warszawa ogłoszenia |
Koszalin Praca | | Oferty pracy Koszalin | Koszalin ogłoszenia praca | Praca w Koszalinie ogłoszenia |
Gdańsk Praca | Oferty pracy Gdańsk | Gdańsk ogłoszenia praca | Praca w Gdańsku ogłoszenia |