Dzisiaj jest: 16.8.2018, imieniny: Joachima, Nory, Stefana
| |

Każdy inny pracownik boi się korzystać z toalety w biurze

Dodano: rok temu Czytane: 121 Autor:
Redakcja poleca!

51% pracowników biurowych korzysta w miejscu pracy z toalety, a 54% unika lub próbuje uniknąć wydalenia kału w biurze.

Każdy inny pracownik boi się korzystać z toalety w biurze
Badanie higieny przeprowadzono w grupie 5000 pracowników biurowych we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Malezji i Australii.

Okazuje się, że problem toaletowy jest tematem tabu i "uciążliwością".

Pracownicy biurowi z krajów europejskich, jak Anglia, Francja i Niemcy, definiują toalety jako brudne. Niewłaściwa higiena w miejscu pracy jest przyczyną wielu chorób, co przewyższa absencję w pracy, a tym samym mniej skuteczną organizację.


Aż 43% pracowników deklaruje, że zobaczyli, mocz i kał.
12% pracowników zobaczyło - krew, w pobliżu toalety.
58% pracowników zauważyło w toalecie na podłodze i ścianie mocz, kał i krew jak i pozostałem zabrudzenia.

Badania wykazały, że toalety mają również wpływ na stan psychiczny i motywację pracowników. Ponad jedna trzecia pracowników (40%) było „wstrząśnięte” przez nieprzyjemny zapach w toaletach biurowych, a prawie połowa kobiet (48%) odkryła przepełnione kosze higieny i opisały doświadczenie jako „obrzydliwe” (76%).

Aż jedna trzecia - 31% badanych pracowników - oświadczyło, że nie będzie szczęśliwa, gdyby większy udział zainteresowanych stron lub klientów skorzystał z toalet biurowych.
 
AliExpress.com Product - 2016 Hot Sale 4 Types Cute Stylish Patterns Toilet Seat Cover and Rug Bathroom Set Contour Rug for Home Christmas Decoration"Chociaż 92% respondentów twierdzi, że zawsze opuszczają toaletę w stanie, który chcą znaleźć, stwierdziliśmy znaczne braki zgodnie z" etykietami higieny "i zasadami higieny. Połowa robotników (49%) została zszokowana WC, a jedna czwarta (24%) było tak zszokowanych, że wyszli z pokoju bez korzystania z toalety. Byliśmy zaskoczeni szeroko rozpowszechnionym problemem, z czystością pomieszczeń biurowych. A ich stan ma bezpośredni wpływ na częste nieobecności pracowników z powodu złych warunków higienicznych i tym samym niższej wydajności w firmach, mówi Krzysztof Matowski, CEO Rentokil Initial w Polsce.

Spadek produktywności firm z powodu chorób zawodowych spowodowany brakiem odpowiednich warunków higieny i brakiem reguł higienicznych kosztuje w wielu krajach do 5% PKB.

Badanie musiało zdecydować, co zdaniem personelu może poprawić kondycję toalet i związane z nimi doświadczenie. 61% respondentów chętnie widzi czystsze wyposażenie w miejscu pracy. Szczególną uwagę poświęca się młodszym pracownikom (18-24 lata) - 69% chce czystszych i higienicznych toalet biurowych, w porównaniu do 49% osób w wieku 55-64 lat.
 
AliExpress.com Product - 50Pcs/100Pcs Travel Safety Plastic Disposable Toilet Seat Cover Waterproof 40*48cm


Wyraźnie oczekiwano wyższych standardów i zasad higieny od innych osób. Płukanie toalety uważane było za najbardziej nieprzyjazny i "zły" nawyk toaletowy - 72% respondentów stwierdziło, że to zachowanie nie podobało się jego współpracownikom. Inne niewłaściwe zachowanie wskazane przez respondentów jest niechlujne (54%), mycie rąk (44%), nieprzyjemny zapach (33%) i dźwięk (15%). Chociaż większość pracowników biurowych twierdzi, że zawsze opuszczają toaletę w stanie, z którym chcą się spotkać, niestety nie jest tak. Tylko kilka pracowników odpowiada za poprawę warunków dla innych, poprzez własne zachowania lub zgłaszanie problemów napotkanych w pomieszczeniach biurowych.

Inne obserwacje wskazujące zakres problemu w zakresie funkcji biurowych:

62% badanych pracowników powiedziały, że toaleta w miejscu pracy nie było czystsze niż ich łazienki w domu, a 9% twierdzi, że ich doświadczenie z toalety w biurze była gorsza niż w innych miejscach publicznych, takich jak bary i restauracje.
17% respondentów wyraziło oburzenie stanem toalety biurowej, ale nic z tym nie zrobili
29% respondentów korzysta z toalet dla osób niepełnosprawnych, pomimo braku niepełnosprawności
 
AliExpress.com Product - New Arrival 1 Pcs Women Travel Outdoor Urination Toilet Urine Device Funnel Female Cheapest Portable Urinal For Lady Girl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Czy woda jest do picia?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Promuj swoje ogłoszenie za darmo
Warszawa Praca | Oferty pracy Warszawa | Warszawa ogłoszenia praca | Praca w Warszawie ogłoszenia | Warszawa ogłoszenia |
Koszalin Praca | Oferty pracy Koszalin | Koszalin ogłoszenia praca | Praca w Koszalinie ogłoszenia |
Gdańsk Praca | Oferty pracy Gdańsk | Gdańsk ogłoszenia praca | Praca w Gdańsku ogłoszenia |